Qualchem
Qualchem

    Qualchem serüveni, 2007 yılında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois Eyaleti, Chicago şehrinde Qualchem Polymer Inc. ile başladı. 

    ‘’Önce Güven, Önce Kalite’’ ilkesini benimseyerek, sektördeki ürün gamını genişletmek ve daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmak amacıyla, ayakkabı taban sektörünün lider firmalarından ZİYLAN TABAN ve QUALCHEM 2017 yılında güçlerini birleştirerek Qualchem Dış Ticaret A.Ş.’nin temellerini atmış, sektöre Z&Q Polimer markasıyla giriş yapmıştır.

    Z&Q POLİMER; taşıyıcı bant-konveyör, lastik kaplama, otomotiv yedek parça ve benzeri sektörlerde üretim yapan firmalara ‘’arz ve standart garantili’’ hammadde, yarı mamul ve kauçuk hamuru temin etmektedir. Bunlarla birlikte; sentetik kauçuk, tabii kauçuk ve kauçuk kimyasalları gibi geniş ürün yelpazesinde dünya markalarının Türkiye Distribütörü olarak da hizmet vermektedir.

    2018 yılında planlanan nihai ürün projeleri, 2019 yılında “Z&Q TYRES” oluşumuyla hayata geçirilmeye başlandı. Z&Q TYRES çatısı altında “Z&Q WOLF” ve “Z&Q WARRIOR” markaları bulunmaktadır. Z&Q WOLF hem sıcak kaplamada hem soğuk kaplamada ihtiyaç duyulan tüm ürünlerin teda -rikçisi haline gelmiştir. Üretim bilgisi ve profesyonel satış tecrübesini birleştirmeyi başararak, hedeflediği pazar payına 2021 yılı içerisinde ulaşmıştır. 

    PCT (Soğuk Sırt Kauçukları) ürünlerinde 4 farklı kalite segmenti, 100’den fazla genişlik ve 25 desen kırılımı bulunmaktadır. Bunlara ek olarak kuşingam, sement, dolgu fitili gibi yardımcı malzemeleri üretmekte olup, ticari malzemelerde ise uluslararası markaların dünya temsilciliğini yapmaktadır. Mould Cure (Sıcak Kaplama Hamuru) üretim sürecinde ise müşterilerin talep ettiği kalite ve teknik değerlere göre formüle edip pazara sunmaktadır. 
    
    “Z&Q TYRES” çatısı altında bulunan diğer marka “Z&Q WARRIOR” ise forklift dolgu lastiği (SOLID TYRE) üretimi yapacak olup, 2022 yıllı içerisinde pazardaki yerini alacaktır.

    Modern teknolojiyi üstün hizmet kalitesiyle birlikte sunmayı taahhüt eden Z&Q TYRES ailesi, bu yolculukta daima siz değerli müşterileri ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyacaktır.
 

MİSYON

  • -Müşteri portfoyü hızla büyüyen günümüz koşulları ve gelişmelerini takip eden ve sürekli kendini geliştiren organizasyona sahip,
  • -Müşterilerine kaliteli, ekonomik ve güvenilir hizmeti ilke edinen,
  • -Satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri ile müşterilerin memnuniyetini sağlayan,
  • -Şirketimizin temel değerlerinden ödün vermeden, güçlü bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirerek, ürün ve hizmetlerimizle fark yaratarak, marka imajımızı ve pazar payımızı geliştirmek önceliğimizdir

 

VİZYON

ZQ TYRES öncelikli hedefi olarak İstanbul’dan takipli tüm Türkiye'de; sektörünün gelişimi ve kalitesini seçkin hizmet standartlarına çekmek ve saygın bir sektör olmasını sağlayacak çalışmalar yapmak adına, bu konuda atılacak yenilikçi ve cesur adımları kendine vizyon edinmiştir.
 

AR-GE

2018 yılı başlarında faal hale getirdiğimiz laboratuvarımızda en güncel ölçme cihazlarımız bulunmaktadır. Her türlü teknik hamur talebiniz ve vermiş olduğunuz reçeteler, ekibimizin çalışmalarıyla sonuçlandırılır ve satış ekibi ile müşteriye bilgi akışı sağlanır. ZQ TYRES, AR-GE faaliyetlerini, ihtiyaç ve beklentileri doğru anlamak ile bu ihtiyaç ve beklentilerin de üzerine çıkacak ürünler geliştirmek üzerine kurmuştur.

BASINDA ZQTYRES
ÜRÜN LİSTELERİMİZ
E-Bültenimize Kayıt Olun
İndirim ve Avantajlı kampanyalardan haberdar olun!